نام بیماری های قند خون FUNDAMENTALS EXPLAINED

نام بیماری های قند خون Fundamentals Explained

نام بیماری های قند خون Fundamentals Explained

Blog Article

سطح قند خون طبیعی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ مهم است. اگر دیابت دارید، ردیابی قند خون می تواند به پیشگیری از عوارض جدی سلامتی کمک کند.

ریشه کاسنی را خشک کنید، پودر کنید و سپس مانند قهوه دم کنید و بنوشید.

هدف شما این است که بیشترین قسمت از وعده غذایی شما سبزیجات غیر نشاسته ای باشد. اگر غذایی نمی خورید که کاملاً در هر قسمت از بشقاب شما (مانند سوپ یا پیتزا) متناسب باشد، سعی کنید از دو دسته دیگر، وعده های کوچک تری را در نظر بگیرید.

خطار در دوز یا برنامه مصرف انسولین یا دیگر داروهای دیابت

تعداد زیادی از نان‌ها حاوی کربوهیدرات بالایی هستند که قند خون را سریعاً افزایش می‌دهند. به همین دلیل برای افراد دارای قند خون بالا، باید تعداد زیادی از این نان‌ها پرهیز شود. نان سیاه یا نان جو سبوس‌دار دارای شاخص گلوکزی پایین و ۵۵ است. این میزان شاخص به دلیل مواد تشکیل‌دهنده آن است که فرآوری کمتری شده‌اند.

البته توجه داشته باشید در صورتی که شما مبتلا به دیابت نوع یک بوده و قند خونتان بالاتر از ۲۵۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد، می باید ابتدا تست کتون ادرار را انجام دهید.

همچنین توجه داشته باشید در صورتی که قند خونتان بالاتر از ۳۰۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد، نباید ورزش نمایید.

به دلیل حساسیت سن ۷۰ سالگی قند خون و بررسی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ برای چک کردن حالت کلی قند خون می‌توانید به مقادیر ذکر شده در قند خون نرمال در سن ۶۰ سالگی مراجعه نمایید.

بهتر است انجام دهید و همزمان چربی و کلسترول را هم چک نمایید.

صبح روز بعد بامیه ها را از آب خارج کنید و آب آن را با معده بیماری قند و چربی خون خالی بنوشید.

کسانی که در خون شان کتون (منبع انرژی ساخته شده توسط کبد) و سطح بالای گلوکز خون (که می تواند نشانه ای از نیاز شما به انسولین بیشتر باشد) دارند.

آموزش نحوه فعال سازی فلش پلیر در گوگل کروم ، فایرفاکس، اپرا و اج

قرص سیپروترون کامپاند؛ تنظیم قاعدگی و اختلالات هورمونی

در طی عمل فرآوری، پوسته بیرونی غلات و گندم و جو که حاوی فیبر است از بین می‌رود. فیبر سرعت هضم را کاهش می‌دهد و باعث ثابت شدن میزان قند خون می‌گردد. بر اساس مطالعات گندم اسپلت و چاودار هر دو باعث پاسخ گلوکز اولیه پایین در موش صحرایی می‌شوند. همچنین محققان دریافتند که این غلات قدیمی و باستانی، ژن‌هایی را که باعث افزایش متابولیسم گلوکز می‌شوند را سرکوب می‌کنند.

Report this page